facebook


OPAL MULTIMEDIA, spol. s.r.o.

je distribútorom projekčnej techniky, videotechniky, profesionálnej ako i spotrebnej elektroniky a dodávateľom informačných technológií. Hlavným zameraním spoločnosti je dodávka riešení pre projekčné a zobrazovacie systémy a technológií pre spracovanie a distribúciu videa, grafiky a zvuku.


História

OPAL MULTIMEDIA, spol. s r.o. bola založená v roku 1996 ako špecializovaná divízia pre multimediálne systémy spoločnosti OPAL. Ako jedna z prvých v Československu predstavila digitálne počítačové systémy pre spracovanie obrazu a zvuku od spoločnosti Videologic a neskôr profesionálne počítačové systémy pre lineárny a nelineárny strih a editáciu videa od výrobcu FAST Multimedia (neskôr Dazzle, Pinnacle, Avid). Významným partnermi spoločnosti sa stali softvérový gigant Macromedia s riešeniami pre spracovanie grafiky, videa a webdizajnu (známe produkty ako Flash, Dreamweaver, Director, Fireworks..), spoločnosť TVOne ponúkajúca konvertory formátu a distribučné zosilňovače, AverMedia ako prvá zo širokou ponukou televíznych kariet a konvertorov obrazu, AnalogWay s profesionálnymi konvertormi videa, Lifeview, Kramer Electronics, Manfrotto, Panasonic, JVC, Petrol Bags, Matrox, AVers Screens atď. Firma začala distribúciu projekčnej techiky, spočiatku trojšošovkové CRT projektory, neskôr distribúciu projekčnej techniky Mitsubishi. Ako prví sme uviedli na trh vtedy ešte neznámu značku projektorov Optoma a vzápätí začali spoluprácu s ďalším významným výrobcom pre profesionálne inštalačné projektory EIKI. V roku 1997 bola otvorená pobočka spoločnosti OPAL MULTIMEDIA, spol. s r.o. v Bratislave a o pár rokov neskôr ďalšia v Banskej Bystrici.


Ponuka

V našej ponuke nájdete všetko, čo potrebujete pre prezentáciu a pre spracovanie videosignálu, zvuku, grafiky, alebo textu. Digitalizačné obrazové a zvukové karty, televízne karty, mixážne audio a video pulty, konvertory rôznych typov analógového a digitálneho signálu, extendery pre prenos signálu na veľké vzdialenosti, data video projektory, projekčné plátna, premietacie matnice, dotykové obrazovky, digital signage systémy, videosteny, digitálne videorekordéry, zariadenia pre streaming videosignálu, profesionálnu videotechniku ako videokamery, video statívy, kamerové žeriavy, osvetľovaciu techniku pre kameramanov a štúdiá, audiotechniku a ozvučovacie systémy, programy pre tvorbu multimédií, animácií, pre spracovanie zvuku a editáciu videa. Ponúkame kompletné multimediálne a prezentačné pracoviská, videopracoviská pre amatérov i profesionálov, televízne štúdiá, vybavenie konferenčných a prezentačných miestností, prednáškových sál a učební, bežnú výpočtovú techniku.. Ponúkame nielen dodávku jednotlivých komponentov, ale i vypracovanie riešení a technických návrhov s kompletnou technickou dokumentáciou pre veľké projekčné strediská, televízne vysielacie štúdiá a riadiace pracoviská. V prípade kompletnej dodávky realizujeme nevyhnutné stavebné úpravy a montážne práce v spolupráci s certifikovanými spoločnosťami. OPAL MULTIMEDIA, spol. s r.o. je v súčastnosti výhradným priamym obchodným zastúpením a predajcom niekoľkých významných zahraničných výrobcov techniky a programového vybavenia.


Realizácie na mieru

Pokiaľ v našom e-shope nenájdete požadovaný produkt alebo informácie o hľadanom produkte sú pre vás nedostatočné, radi vám zašleme doplňujúce informácie. V prípade záujmu o dodávku kompletného systému vypracujeme možné cenové a funkčné varianty riešenia. Výhodou realizácie celého systému "na kľúč" je jeho funkčnosť, stabilita, kompletná záruka a zaškolenie obsluhy.